Brief van voorzitter Kati Verstrepen: "Wij hebben uw hulp nodig"

22 juni 2025

Wij zoeken een nieuwe collega, want we kunnen de uitdagingen niet alleen aan. Maar daarvoor hebben we jaarlijks 49.000 euro nodig. Daarom vragen we nu uw hulp.

Beste mensenrechtensupporter,

Denkt u de laatste tijd ook wel vaker dat het de verkeerde kant op gaat met deze wereld? Gewelddadige conflicten die niet opgelost geraken, leiders zonder oog op vrede, de opmars van artificiële intelligentie en alle gevaren die daarmee gepaard gaan… En dichter bij huis: overvolle gevangenissen, ellenlange wachtlijsten in hulpverlening, mensen op de vlucht die op straat moeten slapen... Het is begrijpelijk dat dit alles u bezorgd maakt.

Misschien voelt u soms een gevoel van machteloosheid. U wilt dat er iets verandert, maar weet niet waar te beginnen. Of u denkt: “Het is toch hopeloos, ik leg me er maar bij neer.”

Bij de Liga zijn we ervan overtuigd dat meer respect voor mensenrechten van de wereld een betere en veiligere plek maakt. We grijpen daarvoor terug naar de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Vandaag biedt de verdediging van mensenrechten een noodzakelijk tegengewicht voor zorgwekkende ontwikkelingen.

Onze missie is duidelijk: mensenrechten hoog op de agenda krijgen. Dat doen we door te sensibiliseren, te lobbyen, actie te voeren en, als het echt niet anders kan, door een rechtszaak aan te spannen.

Vandaag telt de Liga slechts vier vaste medewerkers – veel te weinig om alle uitdagingen aan te gaan. Omdat we onze onafhankelijkheid willen bewaren, willen we niet te afhankelijk zijn van subsidies. Daarom doen we een beroep op mensen zoals u. 

Wilt u helpen om het verschil te maken? Steun dan de Liga. 

Om één extra voltijdse medewerker aan te werven, hebben we jaarlijks 49.000 euro nodig. Dat is een groot bedrag. Maar als velen hun steentje bijdragen, is dat haalbaar. Elke gift helpt. Een maandelijkse bijdrage is voor ons het meest waardevol, maar ook een eenmalige storting maakt een verschil.

Ik zeg u nu al: bedankt.

Kati Verstrepen,
Voorzitter Liga voor Mensenrechten

Steunen? Ga dan naar deze link investeer.mensenrechten.be/channel/help-de-liga

 

Deel dit artikel

   

Tags:

ACTIES

Reageer

Reacties worden gemodereerd. Onaanvaardbare inhoud wordt niet gepubliceerd.