
Klare Taal, Heldere Kijk: in dialoog over protest
Na onze eerste succesvolle editie zijn we terug met een nieuwe Klare Taal, Heldere Kijk! Dit keer in Leuven. Met KTHK brengen we veelbesproken, actuele mensenrechtenissues in mensentaal.
Dit keer gaan we in gesprek over 1 dilemma: het recht op protest en het beheer ervan. Moet protest wel beheerd worden? Of is deze handhaving net een vereiste als we ons recht willen vrijwaren? Hoe ziet die handhaving er dan uit en wat zijn de grenzen?
We verdiepen ons in het onderwerp aan de hand van de kennis van verschillende sprekers. Ze nemen ons mee in hun perspectief op betogen en het opkomen voor je eigen mening. Door te luisteren naar elkaars standpunt proberen we nuance te brengen in een debat dat vaak verzeild in een voor of tegen discussie. Voor meer veiligheid, tegen geweld? En voor meer actie, tegen politie? De Liga is ervan overtuigd dat vrijheid en veiligheid samengaan. Laten we samen uitzoeken hoe we dit kunnen realiseren.
Ons gesprek zal plaatsvinden tussen:
Annelies Nachtergaele - Advocaat bij Progress Lawyers Network
Daniel Van Calck - Algemene Operaties, Politiezone Brussel Hoofdstad Elsene
Donatella Van Biervliet - Doctoraatsonderzoeker KU Leuven/FWO
Julie Caluwaerts, doctoraatsonderzoeker aan de VUB, modereert het gesprek.
Heb je zelf al vragen voor onze gasten? Geef die zeker al door in het inschrijvingsformulier! We houden de avond zelf ook genoeg ruimte vrij voor vragen van het publiek.
Wanneer: woensdag 29 oktober 2025
Waar: Aula Zeger Van Hee (lokaalnummer 91.56), College De Valk, Tiensestraat 41, 3000 Leuven.
We verwelkomen je graag om 19.00u. Om 19.30u gaan we van start met het gesprek. We mikken op 21.30u om de Q&A af te sluiten. Daarna kunnen we nog napraten met een drankje. Dit kan je ook bevestigen in het inschrijvingsformulier.
Dit evenement is georganiseerd met steun van het Tijdschrift voor Mensenrechten (TvMR). Een open access tijdschrift over hete hangijzers in het mensenrechtenlandschap, uitgebracht door de Liga voor Mensenrechten. De laatste editie ging over het recht op protest, zeker lezen dus! Overtuigd? Vind hier alle edities!